SOU Čáslav opět na příčkách vítězů

25. dubna se žáci Středního odborného učiliště Čáslav vydali na tradiční soutěžní přehlídku škol Gastro Poděbrady. Celá soutěž se nesla v tématu Velikonoce – Jarní svátky.

V prostorách kongresového centra Kolonáda jsme soutěžili hned ve třech kategoriích. Své znalosti a dovednosti předvedli číšníci, kuchaři a cukráři. Naši školu reprezentovalo 6 žáků. Nikola Valentová se Šárkou Slavotínkovou (pod vedením Bc. Květoslavy Hronkové) prostíraly slavnostní tabuli. V kategorii číšník  Miloš Hepnárek s Petrem Čapkem (pod vedením Bc. Hany Hurtové) zastupovali naše učiliště v kategorii kuchař a Simona Račáková s Alenou Dvořákovou (pod vedením Bc. Aleny Kovaříkové) soutěžily se svým dortem v kategorii cukrář.

Porota to neměla jednoduché, přehlídky se účastnilo hned třináct škol, vyhodnocování tak zabralo celé dopoledne.

Součástí odpoledního programu byl i tradiční „běh číšníků“, do kterého se mohli přihlásit všichni soutěžící. Šárka Slavotínková s Nikolou Valentovou prokličkovaly překážkami úžasnou rychlostí.

Sváteční den byl ukončen vyhlášením netrpělivě očekáváných výsledků. Číšnice Šárka Slavotínková s Nikolou Valentovou se vyšplhaly na první příčku a ze soutěže přivezly zlatou, kuchaři Miloš Hepnárek s Petrem Čapkem vybojovali krásné druhé místo a cukrářky Simona Račáková s Alenou Dvořákovou se umístily ve stříbrném pásmu.

Gratulujeme našim žákům k dosaženým úspěchům. Zároveň bychom rádi poděkovali všem vyučujícím odborného výcviku i teoretického vyučování, kteří věnovali svůj čas a zkušenosti přípravě žáků na soutěž.

 

Chcete vidět více fotgrafií ze soutěže? Navšivte náš FACEBOOK!

Sdílet