Exkurze choco story - červen 2021

Do Prahy za čokoládou!

Žáci SOU Čáslav oborů cukrář, prodavač a kuchař-číšník se v červnu zúčastnili výletu do Prahy, pod vedením Ing. Jany Vaníčkové a Ing. Kláry Bednářové. Součástí výletu byla odborná exkurze do muzea čokolády Choco-story a dále prohlídka Muzea voskových figurín, které obsahuje směsici postav světových a českých hvězd z filmu, zábavy a politiky.

V muzeu čokolády byla možnost zhlédnout výukové video, přečíst si různé zajímavosti o čokoládě z historie i současnosti a ochutnat ručně vyrobené belgické pralinky a další druhy čokolád. V rozsáhlé prodejně, která je součástí muzea si žáci mohli prohlédnout ručně zpracované výrobky a zakoupit si je domů. Žákům, kteří mají možnost ubytování v Praze, byla nabídnuta možnost letní brigády.

Obě muzea provozuje česko-belgická rodinná firma Chocotopia, která má dlouholetou tradici v čokoládovém průmyslu a je spoluvlastníkem kakaové plantáže v Mexiku. Tato společnost otevřela minulý rok nové čokoládové zážitkové centrum v obchodní zóně Průhonice-Čestlice, které nabízí vzdělávání, zábavu, workshopy a mnoho dalšího. Žáci SOU Čáslav se tak mohou příští rok těšit nejen na další odbornou exkurzi do Chocotopie, ale také na praktický workshop, kde si sami vyzkouší ruční výrobu čokolády.

Ing. Klára Bednářová

 

další foto viz fotogalerie

 

Sdílet