Zahraniční výměnný program

Ve dnech 6. 10.  – 10. 10. 2019 naši školu navštívili žáci a učitelé z partnerské školy ze Slovenska (ze Střední odborné školy J. Majlátha v Pribeníku). Jako každý rok, i letos, jsme se snažili 6 žákům a dvěma pedagogickým pracovníkům Mgr. T. Tomorimu a Bc. Ladislavovi Pappovi ukázat zajímavosti našeho okolí.

První den žáci si žáci prohlédli  naše město a zážitkem byl jistě výstup na věž kostela sv. Petra a Pavla na místním náměstí. V úterý studenti navštívili Kutnou Horu, kde si mohli prohlédnout Sedleckou katedrálu, Kostnici a chrám sv. Barbory. Počasí nám sice nepřálo, ale procházka po historické Kutné Hoře se vydařila.

Večer se konala slavnostní večeře na počest hostů ze Slovenské republiky. Další den jsme dorazili s našimi přáteli do Prahy, snažili jsme se ukázat to nejkrásnější z tohoto města: Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a další pamětihodnosti. Ve čtvrtek jsme naše kolegy a žáky převezli do nedaleké vesnice Žleby, kde jsme navštívili místní zámek a přilehlý park.

Odpoledne jsme se rozloučili a naši kolegové a studenti SOŠ odcestovali zpět do svých domovů. Doufáme, že si pobyt v České republice užili a odnášejí si nezapomenutelné zážitky z návštěvy v Čechách.

Fotografie z výměnného pobytu najdete v Galerii

 

Sdílet